Участь у Хресній ході з мощами святого великомученика Георгія Побідоносця

26 листопада 2013 року, вірні Білоцерківської єпархії на чолі з митрополитом Білоцерківським і Богуславським Августином та священниками єпархії зустріли велику святиню Православ’я – десницю святого великомученика Георгія Побідоносця. Святі мощі привезено до України з монастиря Ксенофонт Святої Гори Афон за проханням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та за сприяння Президента України Віктора Януковича.
Святий великомученик Георгій Побідоносець (II – III ст.) виріс у Каппадокії (Мала Азія) у християнській сім'ї. Вступивши до римського війська, святий Георгій своїми ратними подвигами заслужив увагу імператора Діоклетіана і був призначений одним зі старших воєначальників. Отримавши доручення імператора про переслідування християн, Георгій відкрито проголосив себе християнином і свідомо пішов на страждання заради Христа. Після восьмиденних тяжких катувань з вимогою зректися Христа, був обезголовлений у 303 (304) році. Шанування Георгія як святого відразу розповсюдилося по всій імперії і підтвердилося багатьма чудесами.

Син хрестителя Русі великого князя Володимира князь Ярослав Мудрий був охрещений з ім’ям Георгій. На початку XI ст. князь Ярослав (Георгій) спорудив у Білій Церкві на Замковій Горі кафедральний собор на честь свого Небесного покровителя – святого великомученика Георгія Побідоносця. Нині на цьому місці споруджено новий Свято-Георгіївський храм.
27 листопада, у м.Біла Церква відбулася Хресна хода з мощами святого Георгія Побідоносця та списком його чудотворної ікони до храму на честь святого на Замковій Горі, де було відправлено молебень.


Митрополит Августин виголосив подячне слово делегації з Афону, що супроводжує мощі. Владика відзначив особливий Промисел Божий, в тому що святі останки Георгія Побідоносця перебувають у Білій Церкві – древньому місті Юр’єві, названому на честь цього святого. Владика висловив сподівання, що молитвами святого Георгія укріпиться православна віра на Білоцерківщині, ствердиться духовність та моральний устій, що сприятиме духовному відродженню та процвітанню нашого краю.


На запрошення митрополита Білоцерківського та Богуславського Августина у святковій ході поряд із духовенством та вірними єпархії взяли участь співробітники та слухачі Білоцерківського училища професійної підготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України, разом із оркестром Білоцерківської райдержадміністрації, кадетами Білоцерківської гімназії №2, солдатами Білоцерківського гарнізону, рятувальниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій та співробітниками органів внутрішніх справ міста.

Враховуючи особливе шанування  святого великомученика серед військових, пенітенціарії вклонилися мощам Святого та попросили заступництва та допомоги великомученика Георгія Побідоносця.
28 листопада ковчег з десницею святого Георгія було проведено для подальшого слідування єпархіями Української Православної Церкви.

Заступник начальника училища
підполковник внутрішньої служби
Р.В.Махлай

Зараз на сайті

На даний момент 10 гостей на сайті