XVII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DOCUDAYS UA

В умовах всесвітньої пандемії covid-19 висвітлення тематики прав людини крізь призму документального кіно стає більш необхідним та актуальним, оскільки людство зіштовхнулося з рядом обмежень, що призвели до більш гострої потреби пам’ятати та захищати свої права. Так, у вересні почав подорожувати містами та селищами України XVII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Традиційно до проведення Мандрівного фестивалю долучилися кіноклуби, що функціонують на базі: Білоцерківського, Дніпровського та Хмельницького центрів підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України, Академії Державної пенітенціарної служби України, Білоцерківського міжрайонного відділу з питань пробації та Прилуцького міжрайонного відділу з питань пробації в Чернігівській області, регіональним координатором яких є Олег Дука. Також, Мандрівний фестиваль завітав до стін ДУ «Білоцерківська виправна колонія №35» та ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор».

Тематикою цьогорічного фестивалю є тема: «TEEN SPIRIT», яка полягає у міркуваннях над тим, як може звучати голос молодi в обговоренні суспільних питань, чи можуть діти розглядатись не лише як об’єкти захисту, але й як суб’єкти прав, як у ситуації збройного конфлікту держава може протидіяти насильству й експлуатації дітей, реалізовувати їхні права на освіту та розвиток. Адже саме молодь зазвичай є незаангажованою верствою населення, та саме вона вперше помічає навіть незначні зміни, що відбуваються у суспільстві.

У Білоцерківському центрі до реалізації заходів Мандрівного фестивалю були залучені: Олег Дука, Аліна Касянчук та Наталія Пєтєльнікова.
У період з 14 по 18 грудня для постійного та перемінного складу Білоцерківського центру було організовано покази та обговорення документальних стрічок «Понеділок п’ятниці» (режисерка Іванна Прокопчук) та «Колообіг» (режисер Олексій Радинський).

Неможливо не відмітити досить новий формат проведення показів – онлайн-показ, що відбувся 16 грудня на платформі сервісу Zoom для модераторів кіноклубів пенітенціарної системи України. Так, було організовано та проведено показ документальної стрічки «Понеділок п’ятниці» з подальшим його обговоренням.

Варто зазначити, що кінострічки Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA показують гострі проблеми українського суспільства та дають нам змогу подивитись на них під іншим кутом зору та почати діяти.
Г’ю Бедлі говорив: «завдання документального кіно – розповісти нам про світ, у якому ми живимо…». Адже саме документальне кіно є один із найдієвіших способів відображення реальної дійсності та потужним інструментом впливу на правосвідомість особистості, який можна використовувати під час здійснення соціально-виховної роботи із засудженими, а також навчання персоналу пенітенціарної системи України.

Зараз на сайті

На даний момент 15 гостей на сайті