Екскурсія до Києва

19 грудня 2019 року 16 слухачів Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України відвідали музей Державної пенітенціарної служби України, що знаходиться в місті Київ у приміщенні адміністративного будинку апарату.

В чотирьох його залах розміщено 34 експозиції. Це близько тисячі експонатів, які відображають етапи становлення та історію розвитку Державної пенітенціарної служби України.
В першій залі слухачі оглянули експозиції, де представлені символіка, нормативні документи, відомчі нагороди Державної кримінально-виконавчої служби (ДКВС) України, її керівники різних часів, сьогодення, співпраця з релігійними організаціями тощо. Частина матеріалів присвячені відомому педагогу А. С. Макаренку, а також героїчній долі персоналу, що загинув під час виконання службових обов’язків.
В другій залі відвідувачі мали нагоду ознайомитися з кримінальним правом часів Київської Русі, засобами покарання часів середньовіччя, першими тюремними замками, форменим одягом наглядачів кінця ХІХ століття, сучасними засобами приховування заборонених предметів.
Експозиції третьої зали розповіли про становлення та розвиток тюремних шкіл, професійно-технічних училищ, виробництво, медичну службу, зв’язки з громадськими організаціями тощо.
Четверта зала присвячена працівникам, які брали участь у Великій Вітчизняній війні, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, війні в Афганістані, а також відзначені державними нагородами. Тут же можна було дізнатися про міжнародні відносини та етапи становлення відомчої газети.

Демонструючи різноманітні експонати, екскурсовод навів чимало цікавих фактів про службу, які неабияк зацікавили слухачів. Загалом музей справив дуже позитивне враження. Зокрема, увагу відвідувачів привернуло досить точне і добре продумане виконання окремих експонатів й вітрин. Приємно вразило оформлення залів та зміст експозицій. Крім цього, слухачі мали добру нагоду на власні очі побачити Софіївський та Михайлівський Золотоверхий собори, Андріївський узвіз та інші пам’ятки архітектури Києва, а також відчути передноворічну атмосферу столиці України.

Автор: Анна Вдовиченко, фото автора

Зараз на сайті

На даний момент 28 гостей на сайті