В Україні дотримуються прав підозрюваної дитини на свободу

2 січня 2013 року у програмі «ТСН» на  каналі «1+1» вийшов відео сюжет під назвою «В Україні нехтують правом підозрюваної дитини на свободу», де висвітлено проблеми, пов’язані з перебуванням  неповнолітніх ув’язнених в слідчих ізоляторах.
Вивченням даної інформації, яку було висвітлено у телевізійній службі новин телеканалу "1+1" 02.01.2013, 19:30 (http://tsn.ua/video/video-novini/bez-novorichnogo-nastroyu-lishilisya-uv-yazneni-diti.html?type=2), встановлено, що коментарі телеканалу в певній мірі викривлюють реальний стан справ.


Чисельність неповнолітніх, які тримаються у слідчих ізоляторах має стійку динаміку до зменшення. Станом на 1 січня 2013 року у слідчих ізоляторах утримувалося 483 неповнолітніх 
(станом на 1 січня 2012 року - 733).
Державною пенітенціарною службою України забезпечуються визначені законодавством умови утримання неповнолітніх, які за рішенням суду поміщаються до слідчих ізоляторів. 
Неповнолітні у слідчих ізоляторах забезпечені житловою площею, за нормами тримання передбаченими діючим законодавством (на вказану дату мається 1232 місця). 
В усіх слідчих ізоляторах забезпечено реалізацію вимог статті 8 Закону України "Про попереднє ув'язнення", згідно з якою неповнолітні тримаються окремо від дорослих. 
Відповідним персоналом слідчих ізоляторів забезпечується соціально-психологічний супровід утримання неповнолітніх. У кожному слідчому ізоляторі для неповнолітніх створено кімнати психоемоційного розвантаження, приміщення (площадки) для заняття спортом. 
Ув'язнені неповнолітні мають необмежений доступ до бібліотечного фонду установ, кожна камера для тримання неповнолітніх забезпечена телевізорами та настільними іграми. 
Із неповнолітніми працює більше 70 штатних психологів, головною метою роботи яких є зниження негативного впливу перебування у слідчому ізоляторі. Майже така чисельність представників соціальних служб для сім"ї та дітей, які працюють з неповнолітніми безпосередньо у слідчих ізоляторах. 
Для неповнолітніх забезпечуються умови здобуття середньої освіти. У загальноосвітніх навчальних закладах при слідчих ізоляторах навчається 459 осіб, які не мають повної загальної середньої освіти. Навчання забезпечують вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, які знаходяться у межах дислокації установ. 
Неповнолітні, які потрапляють у слідчі ізолятори перебувають під медичним наглядом лікарів. Протягом 2012 року 34 неповнолітніх, які потребували медичної допомоги пройшли лікування в умовах слідчих ізоляторів та 2 вивозилися до лікарень Міністерства охорони здоров'я України. 
Завдяки вжитим медико-профілактичним заходам у 2012 році випадків захворюваності на туберкульоз серед підлітків не виявлено, спалахів інфекційних захворювань не зареєстровано. 
Медичними препаратами, речовим майном та продуктами харчування неповнолітні у СІЗО забезпечені на 100 %. 
Випадків жорстокого поводження щодо неповнолітніх з боку адміністрації слідчих ізоляторів у 2012 році не встановлено. 
Відповідних скарг та заяв з боку ув'язнених, їх родичів, представників недержавних та державних організацій, які регулярно відвідують неповнолітніх у слідчих ізоляторах не надходило. 
У 2012 році неповнолітніх у слідчих ізоляторах неодноразово відвідував особисто Уповноважений Президента України з прав дитини. 
За участю недержавних та державних організацій для неповнолітніх у слідчих ізоляторах постійно проводяться культурно-масові заходи, у тому числі з нагоди державних та інших свят (Великдень, День Знань, Свято останнього дзвоника, Міжнародний День захисту прав дитини). 
Щодо осіб, інформацію про яких було висвітлено у телерепортажі, встановлено:
Засуджений на ім’я Петрик, 1991 року народження утримувався у Закарпатській установі виконання покарань 7 місяців з 05.01.2012 по 28.08.2012. Засуджений за крадіжку.
Умови тримання неповнолітніх у тому числі й цього ув'язненого вивчав Уповноважений Президента України з прав дитини під час відвідування ним установи у 2012 році. 
Скарг та заяв з боку ув'язненого, його родичів, представників недержавних та державних організацій на умови тримання не надходило. 
Засуджений на ім’я Владислав, 1996 року народження, відбував покарання у Дубенській виховній колонії за крадіжку, раніше не судимий, до засуджених проживав з матір'ю, яка не працювала, батько покинув сім'ю. 
Згідно матеріалів особової справи у травні 2011 року під час прибуття Владислава до Рівненського слідчого ізолятора з Березнівського районного суду Рівненської області,  при огляді медичними працівниками слідчого ізолятора було виявлено забій вказівного пальця правої верхньої кінцівки. Згідно його пояснення зазначене тілесне ушкодження він отримав під час перебування в ізоляторі тимчасового тримання Березнівського РВ УМВС України в Рівненській області. Також згідно пояснень у зазначеному ІТТ він наніс собі татуювання.       
По прибуттю з Рівненського слідчого ізолятора до Дубенської виховної колонії оглядався лікарем, слідів травм, які могли б бути наслідком побиття не виявлялося, про що мається інформація у медичній документації. 
Скарг та заяв на жорстоке поводження з боку персоналу та інших засуджених від засудженого, його родичів, представників недержавних та державних організацій не надходило. 
Під час відбування покарання в Дубенській виховній колонії характеризувався задовільно, навчався у професійно технічному та загальноосвітньому навчальних закладах. За підсумками 2011/2012 навчального року отримав грамоту за успіхи у навчанні. 
У листопаді 2012 році був звільнений з установи. 
  
Прес-служба ДПтС

Зараз на сайті

На даний момент 34 гостей на сайті