Всеукраїнський тиждень права у Білоцерківському центрі

10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН було прийнято Загальну декларацію прав людини. Її зміст – є результатом усвідомлення людством шокуючих наслідків Другої світової війни і представляє глобальне вираження невід'ємних прав, які мають усі люди на нашій планеті.
Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована у 2008 році з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини.

Указом Президента України, з метою запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової культури громадян та створення в Україні сильної, демократичної, правової держави, встановлено започаткувати проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини.
Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 р. № 568-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права» та з метою удосконалення знань правових стандартів у сфері захисту прав людини у період з 09 по 14 грудня 2019 року в Білоцерківському центрі підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України було організовано та проведено ряд заходів.
Розпочався Всеукраїнський тиждень права з проведення Всеукраїнського уроку «Права людини», на якому слухачам було доведено передумови ухвалення Загальної декларації прав людини.

10 грудня в центрі було проведено правову вікторину «Що?, Де?, Коли?», присвяченої Всеукраїнському тижню права.
У вікторині взяли участь дві команди – представники навчальних груп слухачів, які проходять навчання за програмою підвищення кваліфікації молодших інспекторів відділу нагляду та безпеки установ виконання покарань.


Реалізація заходів цьогорічного тижня права було проведено і з учнями 4 класу Білоцерківської ЗОШ № 9. У гості до учнівської команди завітали викладачі Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України Євгеній та Тетяна Івашеві з метою проведення незвичного заняття щодо захисту основоположних прав і свобод людини.

Під час зустрічі гості спільно із юними експертами-правозахисниками обговорили основоположні права дітей, а також механізм їх захисту. Учасники спільно, у форматі групової роботи дійшли висновку про те, що наявність прав у однієї людини співставляється з обов’язком їх не порушувати у іншої. Усі люди є рівними у своїх правах.

Сподіваємося, що можливо хтось із цих маленьких «правозахисників» у майбутньому стане справжнім світочем гуманістичної ідеї, та зробить наш світ набагато кращим і більш щасливішим.
12 грудня викладач циклу загальноправових дисциплін Музика Віталій та заступник начальника курсу Астаф'єва Крістіна у межах Школи педагогічної майстерності провели навчальний тренінг із слухачами центру. Темою тренінгу були питання подолання наркотичної залежності який був проведений на високому педагогічному рівні.


Цього ж дня було проведено семінар із слухачами центру на тему: «Права людини: чому це важливо?». Начальник циклу загальноправових дисциплін Романюк Олег спільно із особами середнього та старшого начальницького складу відділів (груп) контрольно-аналітичної роботи установ виконання покарань та слідчих ізоляторів обговорили проблемні питання дотримання прав засуджених та гарантій їх реалізації, співпраці з громадськими та релігійними організаціями.

13 грудня старший викладач циклу загальноправових дисциплін Івашева Тетяна провела круглий стіл із слухачами, що обіймають посади начальників, інспекторів, старших вихователів відділень соціально-психологічної служби, вихователів відділів соціально-виховної та психологічної роботи установ виконання покарань. Під час роботи круглого столу слухачі активно обговорили питання реалізації засудженими своїх прав.
Також, у бібліотеці Центру було організовано виставку останніх публікацій у сфері дотримання та захисту прав людини.
Крім того, упродовж тижня відбувалися перегляди фільмів у рамках XVІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Так, 9 грудня для перемінного складу, що проходе навчання у Центрі продемонстровано документальні фільми: «Bellingcat: Правда в світі постправди», «Ти, бля, рота закрий!» та «Колір фасаду: синій».

10 грудня персоналу Білоцерківського МРВ з питань пробації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції продемонстровано документальний фільм «Колір фасаду: синій».

11 грудня для персоналу Центру запропоновано до перегляду документальний фільм «Ти, бля, рота закрий!».

12 грудня для засуджених та персоналу ДУ «Білоцерківська виправна колонія (№ 35)» продемонстровано документальний фільм «Колір фасаду: синій», а 13 грудня засудженим, які перебувають у ДУ «Київський слідчий ізолятор» запропоновано до перегляду документальний фільм «Ти, бля, рота закрий!».


 

Завершилися заходи Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини показом 14 грудня для перемінного складу, що проходе навчання у Центрі документального фільму «Ти, бля, рота закрий!».

У цілому, при проведенні Всеукраїнського тижня права у Білоцерківському центрі було розглянуто найбільш актуальні теми реалізації та захисту прав людини, які викликали жваві обговорення та диспути.

Зараз на сайті

На даний момент 31 гостей на сайті