Основи комунікативних навичок та мотиваційного інтерв’ювання

31 жовтня 2019 року викладач Дмитро Коваленко в рамках декади педагогічної майстерності циклу спеціальних дисциплін провів тренінгове заняття для персоналу Державної установи «Білоцерківська виправна колонія» (№ 35) на тему «Основи комунікативних навичок та мотиваційного інтерв’ювання».

Метою заняття було ознайомлення практичних працівників із сучасною комунікативною технікою мотиваційного інтерв’ювання. На занятті були розглянуті сучасні підходи щодо зміни кримінального мислення та поведінки засуджених, забезпечення динамічної безпеки в установах виконання покарань.

Мотиваційне інтерв’ювання (МІ) – це спланований та свідомий спосіб спілкування з клієнтом (засудженою особою), який зменшує опір та заохочує клієнта знайти рішення його проблем самостійно. В ході заняття був представлений нещодавно створений навчальний фільм «Комунікативні навички та мотиваційне інтерв’ювання. Практичні рекомендації персоналу органу пробації та Державної кримінально-виконавчої служби України» (Автор сценарію і режисер О. Дука). У фільмі висвітлено практичні рекомендації працівникам Державної кримінально-виконавчої служби України щодо застосування ряду базових ефективних прийомів комунікації з засудженими, представлені інтерв’ю та фахові коментарі відомих національних та міжнародних експертів у галузі пробації та пенітенціарній сфері, а саме, у фільмі взяли участь: Олег Янчук – Директор Державної установи «Центр пробації»; Валері МакНерні – Міжнародний експерт з розвитку волонтерства в пробації та з поліпшення співпраці з громадськими організаціями Проекту Європейського Союзу “Право-Justice”.

Представлений навчальний фільм має для пенітенціарного персоналу, перш за все, практичну користь, сприятиме формуванню загальнотеоретичних уявлень та практичних навичок щодо застосування у своїй професійній діяльності дієвих психолого-педагогічних методик та підходів роботи з людьми. Сподіваємось, що дане заняття допоможе практичним працівникам більш ефективно виконувати свої функціональні обов’язки, взаємодіяти із колегами та засудженими.

Автор: Д. Коваленко
фото автора

Зараз на сайті

На даний момент 20 гостей на сайті