Вибірка за тематичними розділами статей, публікацій, розробок, навчальних посібників, методичних рекомендацій, корисної для пенітенціарія інформації, що стосується соціально-правових, психолого-педагогічних, професійних, організаційних та інших аспектів діяльності кримінально-виконавчої служби України та інших держав.

Підбірка навчально-пізнавальних відеофільмів та відеосюжетів за тематичними розділами

 
Розділ 1. Персонал ДКВС України (робота з персоналом)

 
Навчальний відеофільм «Взаємовідносини пенітенціарного персоналу і засуджених. Вимоги, стандарти, перспективи...» (три частини)
-Персонал ДПтС. Вимоги до персоналу
-Взаємовідносини персоналу і засуджених
-Міжнародні стандарти поводження із засудженими
30 хв.
Відеофільм «Продана честь» 15 хв.
Відеофільм «Пока светит солнце» (головний герой – співробітник СІЗО) 13 хв.
Навчальний відеофільм про становлення української державності «День Конституції» 5 хв. 30 с.
Відеофільм про ветеранів ДКВС України «Досвід та професіоналізм молодим» 7 хв.

Розділ 2. Соціально-виховна та психологічна робота
 
Навчальний відеофільм «Соціально-виховна та психологічна робота серед осіб засуджених до позбавлення волі» 12 хв.
Відеосюжет «Просвітницька робота серед засуджених» 3 хв. 30 с.

Розділ 3. Довічне позбавлення волі
 
Навчально-пізнавальний відеофільм «Заменитель смерти» (проблема довічного позбавлення волі в Україні) 57 хв.
Пізнавальний відеофільм «Дождись меня, мама!» (про судьбу засудженого Суховскіх В.В., якому вперше на Україні смертну кару було замінено на довічне ув"язнення) 16 хв.

Розділ 4. Виховні колонії
 
Пізнавальний відеофільм Юрія Покальчука «Зона особливої уваги» 68 хв.
Пізнавальний відеофільм МагноліяТВ «Почуй мене!» 20 хв.

Розділ 5. Медичне забезпечення
 
Навчальний відеофільм «Профілактика ВІЛ в пенітенціарних установах» (Скачати більш якісне відео + навчально-методичні рекомендації)
Розкрито питання щодо шляхів передачі ВІЛ-інфекції, профілактики ВІЛ/СНІДу в умовах пенітенціарних установ, постконтактної профілактики ВІЛ. Висвітлено практичні рекомендації працівникам Державної кримінально-виконавчої служби України щодо профілактики та запобігання захворюванню на ВІЛ/СНІД.
27 хв. Частина1

Частина2


Частина3
Навчальний відеофільм Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) «Віртуальна в’язниця: дії під час епідемії COVID-19» (складається з трьох відео відповідно до категорій)
Кожна частина навчальних фільмів розрахована на свою аудиторію: ув’язнені, персонал та відвідувачі установ виконання покарань. У них йдеться про можливі проблеми, які можуть з’явитися під час спалаху епідемії COVID-19 у місцях позбавлення волі, а також розглядаються шляхи протидії розповсюдженню коронавірусу.
Зокрема, ув’язнені можуть дізнатися про симптоми хвороби, поводження у разі їх виявлення, особливості дотримання розпорядку дня, особистої гігієни тощо. У частині для персоналу йдеться про те, як адаптувати щоденну діяльність для запобігання поширенню вірусу, реагувати на можливий спалах захворювання та діяти у надзвичайних ситуаціях. Відвідувачі установ можуть дізнатися про ймовірні обмеження, що діятимуть в разі виявлення коронавірусної інфекції.
5/6/8 хв.

Розділ 6. Реформування ДКВС України
 
Проект «Подальша підтримка пенітенціарної реформи в Україні» - «Від карального до реабілітаційного підходу»
Інтерв’ю із командою та партнерами спільного проекту ЄС та РЄ про реформування пенітенціарних установ в Україні та вплив проекту на персонал пенітенціарних установ, ув’язнених та їхні сім’ї
8 хв.

Розділ 7. Пробація
 
Навчальний відеофільм «Комунікативні навички та мотиваційне інтерв’ювання. Практичні рекомендації персоналу органу пробації та Державної кримінально-виконавчої служби України» та навчально-методичний посібник до фільму (PDF)
Розкрито питання щодо оволодіння технікою мотиваційного інтерв’ювання. Висвітлено практичні рекомендації працівникам Державної кримінально-виконавчої служби України щодо застосування ефективних прийомів комунікації.
27 хв.
Відеосюжет «Реформа системи пробації в Україні» 17 хв. 30 с.
Відеосюжет «Пробація в Україні»
У травні 2016 року ліквідували пенітенціарну службу України, а її функції - покладені на Міністерство юстиції. Що змінилося з тих пір, як працює система пробації та як тепер відбувається запровадження альтернативних ув'язненню покарань, які допомагають уникнути ізоляції правопорушників від суспільства? Про це нам розповіла провідний експерт, начальник управління пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання пробації Міністерства юстиції України Ірина Яковець.
5 хв. 33 с.
Відеосюжет «Я - частина змін» 4 хв. 40 с.
Відео "Підготовка досудової доповіді"
Зустріч з начальником відділу забезпечення діяльності заступника голови та секретаря судової палати Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, кандидатом юридичних наук, заслуженим юристом України Слуцькою Тетяною Іванівною з питань підготовки досудової доповіді (відбулась 16 червня 2017 року)
2 год. 30 хв.
Відеосюжет «По обидва боки. Пробація в Україні та в Канаді» 9 хв.
Відеосюжет «Пробація: чому перевиховувати вигідніше, ніж садити за грати? - Невигадані історії - 02.04.17»
Що таке пробація і чому її давно використовують цивілізовані країни світу? За якими методиками неповнолітніх перевиховують і дарують другий шанс у житті? Наскільки швидко можна навчити інспектора знаходити підхід до злочинця? І які результати продемонструвала ця система в Канаді?
21 хв.
Відеосюжет «Європейська держава» (телепередача 25.06.2015 щодо впровадження пробації, О.Янчук, Є.Загудаєв )  32 хв.

Розділ 8. Пізнавальні відеофільми, що стосуються діяльності пенітенціарної системи
 
Документально-пізнавальний відеопроект «Життя за ґратами» та перша стрічка — «Покарання ув’язненням в Україні. Теоретичні основи та практика»
Життя осіб за ґратами, його формальні норми та реалії традиційно залишаються поза увагою суспільства. Які права за законом та на практиці має людина, яка відбуває покарання? Як влаштована державна система, спрямована забезпечити дотримання цих прав?
28 хв.
Відеофільм «Таємниці кримінального світу "Татуювання, кримінальні наколки"» 30 хв.
Відеофільм «Таємниці кримінального світу "Жаргон, феня"» 22 хв. 37 с.
Відеосюжет «Жіноче обличчя зони» 8 хв.
Відеофільм «Система» 54 хв.

Зараз на сайті

На даний момент 23 гостей на сайті