Міжнародне співробітництво

Важливу роль у розвитку Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України як сучасного навчального закладу Державної пенітенціарної служби України відіграє співпраця в рамках проектів з міжнародними організаціями.
Спільні українсько-швейцарські проекти за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва:

"Установа-модель" (1999-2001 роки);

"Підвищення кваліфікації викладачів училища. Навчання з дидактики" (2002-2005 роки);


спільний українсько-швейцарський навчальний семінар проводить доктор філософії Франц Хохштрассер (2003 рік)

"Узагальнення досвіду українсько-швейцарського співробітництва" (2007-2008 роки);


"Підтримка пенітенціарної реформи в Україні", компонент "Біла Церква - центр компетентності з питань реформування пенітенціарної системи в Україні" (2008 - 2012 роки).

Головню метою реалізації компонента був розвиток ефективного і стабільного Центру Компетентності, як основної сполучної ланки між різними зацікавленими структурами і відомствами з метою акумуляції та аналізу наявного швейцарсько-українського досвіду взаємодії, збору та розповсюдження інформації щодо кримінальної/тюремної реформи в усьому світі, своєчасного реагування на нові аспекти реформ через розвиток стратегій та методологій.
Участь у міжнародних проектахЄвропейського Союзу -  "Кампанія за права людини в Україні з використанням інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA"  (з 2010 року по теперішній.час).
У Білоцерківському центрі ПКП ДКВС України створено кіноклуб, який є частиною проекту та отримав фінансову підтримку від Європейського Союзу. Він діє з метою сприяння активації діалогу про права людини серед пенітенціаріїв. Слухачі та працівники Центру мають змогу дивитися найкращі документальні стрічки про права людини з різних країн світу. Для формування правової свідомості й громадянської активності також використовуються супроводжуючі заходи: дискусії, диспути, обговорення, лекції з метою розвитку критичного мислення і правового виховання.


"Підтримка в'язничної реформи в Україні" (2012-2013 роки);
В рамках реалізації Плану дій Рада Європи – Україна на 2011-2014 роки ДПтС України спільно з Відділом тюрем і поліції Генерального директорату з прав людини і юридичних питань Ради Європи Центр бере активну участь у реалізації міжнародного проекту "Підтримка в’язничної реформи в Україні".

 


Участь працівників Центру у проведенні навчальних семінарів для начальників органів і установ виконання покарань відповідно до змісту навчального посібника "Ефективне лідерство та менеджмент", авторами якого є досвідчені пенітенціарні працівники з Великої Британії - Джон Тіздейл та Джефрі Хьюз.
 

Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) - "Відпрацювання системи надання профілактичних послуг підліткам груп ризику та підліткам, уразливим щодо інфікування ВІЛ" (2012-2014).


Управління ООН із наркотиків та злочинності (UNODC) та Агенства міжнародного розвитку США (USAID) - "Підвищення ефективності заходів правоохоронних органів, пенітенціарної системи і наркологічної служби у відповідь на епідемію ВІЛ/СНІДу" (2013-2014 роки);
 


Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі і розвитку - "Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні" (2013-2017 роки) з питань організації пробації для неповнолітніх, які перебувають у конфлікті з законом;
 У результаті реалізації проекту в Центрі створено навчально-методичний кабінет з дистанційного навчання, електронний навчальний дистанційний курс підвищення кваліфікації персоналу органу пробації та запроваджено онлайн-навчання персоналу органу пробації, розроблено і видрукувано 2-х томне видання навчально-методичного посібника "Методика та інструменти роботи з неповнолітніми, які перебувають у конфлікті з законом".


Участь у реалізації проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» щодо розробки національного інструменту оцінки ризиків і потреб вчинення повторних злочинів дорослими засудженими (2015 – 2017 роки)
Девід Перрі, колишній заступник Генерального директора Національної служби пробації Англії й Уельсу та теперішнього консультант проекту ЄС,
Джеймс СЕДХЕМ (Великобританія), колишній директор з післядипломної освіти Оксфордського Університету;
Майкл ОКТІГАН (Великобританія), старший офіцер пробації Національної служби пробації Англії та Уельсу
Ірина ЖАРОНКІНА, координатор проекту.
Весна БАБІЧ, колишній заступник директора виправної служби Хорватії і
Даніел КЛАРК, головний психолог Національної служби пробації Англії та УельсуРезультатом реалізації проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції» (2015-2017 рр.) (нині це проект «ПРАВО-Justice») є розробка і реалізація програм очно-дистанційного, очно-заочного навчання з первинної підготовки персоналу органу пробації та підвищення кваліфікації, а також видання навчального посібника «Основи професійної діяльності персоналу органу пробації".
У межах проекту ЄС «ПРАВО-Justice» 11-12.11.2018 р. Кетрін Фуллер (спеціаліст з підготовки кадрів пробації Великобританії) провела тренінг з формування навичок наставництва серед персоналу уповноважених органів з питань пробації України для викладацького складу Білоцерківського і Дніпровського центрів.


Співпраця експертами зі сфери охорони здоров’я: Програмним офісом Управління ООН з наркотиків та злочинності в Україні, програмою Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією;
 


 

Активна участь у реалізації проекту «Подальша підтримка пенітенціарної реформи в Україні» Рамкової програми співробітництва Ради Європи та Європейського Союзу для країн Східного партнерства (2015-2018 рр.). У межах проекту розроблено і реалізовано навчальні програми підвищення кваліфікації начальників установ виконання покарань і слідчих ізоляторів за темою «Ефективний пенітенціарний менеджмент»; для заступників начальників установ виконання, начальників відділень соціально-психологічної служби, старших інспекторів (інспекторів), психологів відділів соціально-виховної та психологічної роботи за темами «Розвиток соціальних та життєвих навичок у засуджених», «Особливості підготовки засуджених до звільнення». У всіх 9 пілотних установах виконання покарань цього проекту створено кіноклуби за сприяння проекту “Кампанія за права людини з використанням інструментів Docudays UA”. У цілому співпраця з цим проектом відіграла важливу роль у розвитку центру, як сучасного навчального закладу пенітенціарної системи.
 

Співпраця з представництвом «DVV International» в Україні (Німецького об'єднання народних університетів) щодо питань освіти дорослих;
 

 

Візит до Центру представників Консультативної місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки в Україні та уряду Королівства Швеції;
 

Зустріч з членом громадської Ради при ДПтС України (ГО «Харківська правозахисна група»), старшим асистентом із пенітенціарних питань Консультативної місії Європейського Союзу з питань реформування цивільного сектору безпеки(EUAM) Вадимом Човганом


Зустріч із експертами з питань протидії корупції:
  • Клеменс Мюллер, стратегічний радник з питань боротьби з корупцією EUAM (Німеччина)
  • Сергій Деркач, спеціаліст з питань боротьби з корупцією EUAM (Україна)
  • Петро Павличенко, національний експерт антикорупційного компоненту Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

Ділова зустріч із Президентом Комітету з запобігання катуванням Ради Європи Гнатовським М.М. професором кафедри міжнародного права Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, Президентом Комітету з запобігання катуванням Ради Європи:


Важливим компонентом є безпосередня реалізація Центром спільного проекту з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста (МКЧХ) щодо створення в Центрі "Освітнього простору з прав людини та сучасного пенітенціарного менеджменту" (2017-2018 рр.). 20 березня 2018 року відбулося урочисте його відкриття.
Функціонування Освітнього простору дало можливість сприяти консолідації зусиль всіх зацікавлених у реформуванні пенітенціарної системи сторін – представників Міністерства юстиції України, міжнародних проектів, громадськості – першочергово тих, які переймаються питаннями підвищення якості професійної діяльності пенітенціарного персоналу та ін.

Зокрема, у 2018 році в Освітньому просторі проведено міжнародний круглий стіл (19.06.2018 р.), 3 робочі зустрічі у межах проекту Пробації NORLAU, обмін досвідом і прийом делегації Норвезької служби пробації (17.09.2018 р.), технічна консультація експерта Макса Мюррея (Великобританія) Рамкової програми співробітництва Ради Європи та Європейського Союзу «Подальша підтримка пенітенціарної реформи в Україні» (18.04.2018 р.), також відбулася значна кількість тренінгів, відкритих, показових занять, майстер-класів, форум-театри та ін.
Представники МКЧХ систематично долучаються до проведення бінарних занять з різними категоріями слухачів центру, як з молодшими інспекторами відділу нагляду і безпеки, так і з начальниками установ виконання покарань, слідчих ізоляторів, працівниками Адміністрації ДКВС України та ін.
Крім того, представники МКЧХ надали центру технічну допомогу більше ніж на 100 тис. грн. Це обладнання вкрай необхідне для навчального закладу, оскільки відбувається активне впровадження інформаційно-телекомунікаційних та сучасних інтерактивних технологій в освітній процес центру.


У Центрі під егідою USAID та PATH проекту «Заради життя» у 2018 році відбулося п'ять навчальних тренінгів з медичними фахівцями установ виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби України на тему: «Впровадження медичної інформаційної системи «ВІЛ-інфекція в Україні» в установах Державної кримінально-виконавчої служби України (МІС ВІЛ)».


Цінний досвід функціонування пенітенціарних систем провідних європейських країн та країн-учасниць РЄ здобуто керівним і викладацьким складом центру в ході трьох закордонних візитів, а саме:

24-25 травня – участь в організованій Радою Європи Багатосторонній зустрічі за темою "Управління ризиками і потребами в'язнів задля уникнення рецидиву", яка відбувалася в м. Страсбург,Франція;

11-14 червня – поїздка представників Білоцерківського центру до Норвегії організована NORLAU Probation Project;

17-22 червня – поїздка у складі делегації Міністерства юстиції України до Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії (столиця м. Белфаст) та Республіки Ірландія (столиця м. Дублін) організована у рамках реалізації проекту «Подальша підтримка пенітенціарної реформи в Україні» Рамкової програми співробітництва Ради Європи та Європейського Союзу для країн Східного партнерства.

Викладацький склад центру активно впроваджує напрацьований міжнародний досвід в освітній процес центру, зокрема для всіх категорій персоналу викладаються сучасні принципи, підходи і практичні методи роботи зарубіжних колег. Навчальні програми включають значну кількість навчальних тем, пов'язаних з вивченням міжнародного досвіду.


  

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реалізація проекту

"Біла Церква - центр компетентності з питань реформування пенітенціарної системи в Україні"

Донор проекту

Презентація проекту

Керівник проекту


  Сергєєва Вікторія Вікторівна
    (
Penal Reform International)

Зараз на сайті

На даний момент 18 гостей на сайті