Круглий стіл "Управління установою виконання покарань з позицій ефективності"

13 березня 2012 року на базі Білоцерківського училища професійної підготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України в рамках реалізації швейцарсько-українського проекту "Підтримка пенітенціарної реформи в Україні" було проведено круглий стіл за темою: "Управління установою виконання покарань з позицій ефективності".
В заході брали участь представники Державної пенітенціарної служби України, Швейцарського бюро співробітництва в Україні, міжнародної неурядової організації "Міжнародна тюремна реформа" Penal Reform International (PRI), представники офісу проекту "Підтримка пенітенціарної реформи в Україні", науковці, представники громадських та релігійних організацій України.

Відкрив круглий стіл Владислав Стуканов, начальник Білоцерківського училища професійної підготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України. Він радо привітав гостей і вказав на актуальність та доцільність пропонованої для обговорення теми управління сучасною установою виконання покарань.
Учасники заходу обмінялися думками щодо потреб керівників установ виконання покарань для підвищення ефективності управління, проблем, які виникають під час управління персоналом та причин, які перешкоджають чи сприяють управлінню установою виконання покарань.


Далі Світлана Шелест, завідувач циклу (Центру компетентності) презентувала присутнім результати соціологічного дослідження з даної проблеми.
Після презентації відбулося пленарне засідання, під час якого науковці та пенітенціарні працівники жваво обговорювали управлінські питання.


Виконавчий директор Національної академії управління, професор Лідія Плотнікова зазначила, що управління персоналом спрямоване на досягнення найбільш ефективного використання пенітенціарних працівників для досягнення цілей установ виконання покарань та особистісних цілей. Дедалі частіше ефективність розглядається не тільки в економічному плані, а і в більш широкому контексті й пов'язується з такими поняттями особистісного, психологічного плану, як задоволеність співробітників своєю працею, участю у житті колективу установи, високий рівень самооцінки колективу, мотивація персоналу до ефективної праці. Також вона нагадала, що управління базується на специфіці, знаннях і навичках.

Підтримала виступ науковця Алла Григоренко, старший інспектор з особливих доручень відділу навчальних закладів та професійної підготовки кадрів Державної пенітенціарної служби України. Вона наголосила, що у сучасних умовах будь-які навички і знання швидко старіють, тому ключову роль в управлінні персоналом відіграють фахове навчання і розвиток. Для розвитку персоналу потрібно: підтримувати здібних до навчання працівників; поширювати знання і передовий досвід; навчати молодих співробітників; підвищувати кваліфікацію персоналу та усвідомлення управлінцями важливості розвитку співробітників; знижувати плинність кадрів.

Ірина Яковець, науковий співробітник сектору проблем кримінально-виконавчого законодавства інституту вивчення проблем злочинності Національної Академії правових наук України, кандидат юридичних наук, експерт проекту "Підтримка пенітенціарної реформи в Україні" розкрила складові керівництва Державною кримінально-виконавчою службою України на сучасному етапі.

Міжнародним досвідом управління тюрмами поділилися із присутніми Володимир Уткін, директор юридичного інституту Томського державного університету, доктор юридичних наук, професор і Петро Посмаков, керівник проекту "Повернення" (по ресоціалізації засуджених, які звільняються із місць позбавлення волі) фонду "Вільна Справа", Росія.
Результатами круглого столу стали вироблені його учасниками резолюція та рекомендації щодо покращення управління установами виконання покарань України.

Інформацію підготувала:
Наталія Захарченко, викладач-методист -
начальник кабінету педагогічної майстерності
Білоцерківського училища ППП ДКВС України

Фото Олександра Винарчука, викладача циклу
спеціальних дисциплін Білоцерківського
училища ППП ДКВС України

Реалізація проекту

"Біла Церква - центр компетентності з питань реформування пенітенціарної системи в Україні"

Донор проекту

Презентація проекту

Керівник проекту


  Сергєєва Вікторія Вікторівна
    (
Penal Reform International)

Зараз на сайті

На даний момент 21 гостей на сайті