Встановлення міжнародних зв’язків у сфері підготовки пенітенціарного персоналу

«Зміни – закон життя. І ті, хто дивиться тільки в минуле чи лише на сьогодення, безперечно – пропустять майбутнє…»  Джон Ф. Кеннеді
18 та 19 червня в місті Тиргу-Окна (держава Румунія) відбулася конференція «Staff Motivation and Retention» («Мотивація та утримання персоналу»), організована Європейською спільнотою пенітенціарних навчальних закладів (European Penitentiary Training Academies) на якій були присутні 50 учасників – представників 26 держав світу.

Узагалі, European Penitentiary Training Academies (далі – EPTA) була заснована в 2010 році представниками 11 європейських країн, що обіймали посади керівників навчальних закладів підготовки Європейського пенітенціарного персоналу. Сьогодні мережа обміном досвіду у сфері навчання пенітенціарних кадрів розширилася до 21 учасника з усіх регіонів Європи. Робота даної організації побудована таким чином, що кожного року EPTA обирає президента серед учасників спільноти – керівника навчального закладу. У свою чергу, навчальний заклад, який бере на себе відповідальність за президентство, також відповідає за організацію щорічної конференції.

Цього року президентом цієї організації є пан Василе Скутару, який є директором Національної школи підготовки співробітників пенітенціарних закладів у м. Тиргу-Окна – держава Румунія. Саме тому цьогорічна конференція відбувалася у цій мальовничій країні.


У роботі даного заходу взяв участь начальник Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України – Олег Дука. Важливо відмітити, що поїздка стала можливою за підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста (далі – МКЧХ), представником якого під час конференції був національний радник з тюремних систем МКЧХ – Михайло Іскра.

Метою конференції є об'єднання представників пенітенціарних закладів багатьох європейських країн, для можливості обміну позитивним досвідом в питаннях успішної підготовки кадрів для органів та установ виконання покарань, а також визначення шляхів ефективної роботи персоналу на місцях.


Розпочалася конференція з вітального слова організаторів заходу, а також з висловлювання сподівань на плідну співпрацю не лише протягом пленарного засідання, а й у майбутньому.

Під час першого дня конференції піднімалися питання щодо управління мотивацією, був презентований та обговорений проект «Вирішення проблем транснаціонального співробітництва для навчальних закладів Європейської спільноти пенітенціарних навчальних закладів».

Другий день конференції розпочався з відвідуваня National Correctional Officers Training School (національної тренінгової школи підготовки співробітників пенітенціарних закладів) у місті Тиргу-Окна, де учасники змогли ознайомитися з навчальною та матеріально-технічною базою закладу.

Також учасники мали можливість відвідати воркшопи з таких питань: виклики пенітенціарної кар’єри, посилення позитивізму на шляху до досконалості, управління мотивацією та моральні аспекти роботи пенітенціарного персоналу.

Олег Дука взяв участь у семінарі, що був присвячений викликам пенітенціарної кар’єри, де презентував учасникам останні результати діяльності Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України.

Слід відмітити, що під час конференції вдалося провести перемовини з виконавчим директором Європейської організації в’язниць та виправних установ (EuroРris) Кірстен Хавлічек з приводу можливості вступу Білоцерківського центру до Європейської спільноти пенітенціарних навчальних закладів. І хоча це перший крок, ми впевнені, що він приведе до значних позитивних змін у майбутньому нашого Центру зокрема, та сприятиме ефективній підготовці пенітенціарного персоналу загалом!


 

Зараз на сайті

На даний момент 13 гостей на сайті