Семінар із навчання засуджених соціальним і життєвим навичкам на базі пілотних установ Ради Європи

20 березня у місті Львові відбувся семінар щодо викладання Курсів з розвитку соціальних та життєвих навичок у засуджених в пілотних установах виконання покарань проекту «Подальша підтримка пенітенціарної реформи в Україні», що фінансується партнерством Європейського Союзу та Ради Європи заради належного врядування.

Семінар проведено за участі керівництва Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України, а саме -заступника начальника Адміністрації ДКВС України з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту Торкунова О.М. та начальника відділу соціально-психологічної роботи із засудженими Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України Калівошко В.М.
Цільова аудиторія заходу - це представники пілотних установ проекту, які вже задіяні, або будуть задіяні у викладанні вищезазначеного курсу: Дрогобицької виправної колонії (№ 40); Збаразької виправної колонії (№ 63); Качанівської виправної колонії (№ 54); Стрижавської виправної колонії (№ 81); Білоцерківської виправної колонії (№ 35); Надержинщинської виправної колонії (№ 65); Кременчуцької виховної колонії; Чернігівської виправної колонії (№ 44); Прилуцької виховної колонії.
Мета заходу: ознайомити пілотні установи із напрямком роботи проекту з ресоціалізації засуджених, поділитися досвідом та результатами, методиками та засобами проведення Курсів розвитку соціальних і життєвих навичок у засуджених, автором яких є міжнародний експерт РЄ Мартін Седдон та національний консультант РЄ Алла Шуть.
Перший заступник начальника центру - начальник навчального відділу Білоцерківського центру ПКП ДКВС України Григоренко А.М. презентувала досвід викладання персоналом центру вищеназваного курсу для слухачів і засуджених Білоцерківської виправної колонії (№ 35). Також тренери-викладачі Білоцерківського центру Черкаський Я.А. і Майстренко В.Є. провели майстер-класи за темами курсу "Адаптація до свободи", "Управління особистим бюджетом", "Корисне використання часу в ув'язненні".

Крім того, учасникам семінару надано для використання в практичній діяльності два посібники, видані в рамках проекту "Подальша підтримка пенітенціарної реформи в Україні":
1. Курси розвитку соціальних і життєвих навичок для ув'язнених: практичний базовий посібник для персоналу з підготовки до звільнення / Мартін Седон, Алла Шуть.- 2017. -70с.
2. Боротьба із жорстоким поводженням у пенітенціарних закладах: посібник для тюремного персоналу з акцентом на запобіганні жорстокому поводженню в пенітенціарних закладах / Джим Мердок, Вацлав Їржичка. - 2017. - 66 с.

Зараз на сайті

На даний момент 22 гостей на сайті