Проєкт «Дія-ЄС»: веб-семінар у Білоцерківському центрі

16 березня у Білоцерківському центрі підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України (далі – Білоцерківський центр) відбувся веб-семінар за темою «Програма реабілітації засуджених із порушеннями психіки та поведінки через вживання психоактивних речовин та проведення спільних заходів».

Захід організований у межах Проєкту «Дія-ЄС», який ось уже протягом кількох років успішно втілюється в установах та закладах Державної кримінально-виконавчої служби України (далі – ДКВС України).
Веб-семінар мав на меті напрацювати шляхи вдосконалення практики роботи із засудженими та особами, узятими під варту, з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин.

Модератор заходу – регіональний координатор Проєкту «Дія-ЄС» Колодрас Хосе Мануель (Іспанія) – ініціював дискусію, в якій взяли участь експерт Проєкту «Дія-ЄС» Олександр Бурмак (Україна), начальник управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Валерій Калівошко, начальник Білоцерківського центру полковник внутрішньої служби Олег Дука, перший заступник начальника – начальник навчального відділу Алла Григоренко, начальники та викладачі циклів, які спеціалізуються на згаданій тематиці, Ірина Клочко, Андрій Охота, Ілля Пахомов, Андрій Єфремов, Ірина Дорошенко, Ольга Щербатюк та інші.

Серед інших питань учасники обговорили шляхи подальшої реалізації Програми реабілітації ув’язнених в ДКВСУ. Наразі вона адаптована до українських реалій, викладена у двох посібниках та розрахована на мультидисциплінарну команду. Але попередня практика її застосування в Україні засвідчила, що найбільше навантаження лягає, перш за все, на плечі психологів. Тож учасники веб-семінару одностайно наголосили на тому, що для більшої дієвості до реалізації програми необхідно залучати ширше коло фахівців: медиків, представників недержавних установ та організацій тощо. До речі, представники Білоцерківського центру були в числі перших серед тих, хто пройшли спеціальне навчання щодо втілення вимог програми в життя.
Довідково: Проєкт «Дія-ЄС: заходи ЄС з питань протидії наркотикам та організованій злочинності, інтенсивне співробітництво та нарощування потенціалу для боротьби з організованою злочинністю у сфері наркоторгівлі вздовж героїнового маршруту» реалізується консорціумом під керівництвом Міжнародного та Іберо-Американського фонду адміністративної та державної політики (FIIAPP) у партнерстві з Міністерством внутрішніх справ Іспанії, Італійським корпусом карабінерів та Національним агентством з питань злочинності Великобританії.
Всі психоосвітні ресурси, необхідні для впровадження Програми реабілітації ув’язнених з психічними та поведінковими розладами доступні українською та англійською мовами.

 

Зараз на сайті

На даний момент 16 гостей на сайті