Продовження реалізації проєкту «Відділення «Шлях додому»

"Свобода нічого не вартує, якщо вона не включає в себе свободу помилятися…" М. Ганді
У Білоцерківському центрі підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України в рамках реалізації проєкту «NORLAU Probation Project», а саме проєктного компонента Відділення «Шлях додому» відбулася серія тренінгових занять для тренерів, що проходили 3, 9 та 10 березня.

Вони були присвячені реалізації таких інструментів роботи із засудженими, як «Особистий Записник» та «Групові обговорення».
У тренінгах взяли участь представники проєкту «NORLAU Probation Project», співробітники ДУ «Білоцерківська виправна колонія (№35)», Білоцерківського міськрайонного відділу пробації та Білоцерківського центру.

Перший тренінговий день був присвячений роботі з «Особистим Записником», який являє собою особистий інструмент засудженого. Це означає, що у ньому може робити записи лише засуджений, окрім випадків коли він сам хоче показати його іншим. Приблизно на кожний третій тиждень засуджений переглядає особистий записник і те, що він у ньому записував. Питаннями, які засуджений повинен задавати собі, є: «Чи у мене зараз таке саме ставлення до родини і друзів? Чи у мене ті ж цілі щодо навчання і роботи? Як я розвинув свої особисті навички? Чи повинен я вживати тих же заходів, які я записав деякий час тому, чи я маю здійснити інші?» Відповіді на ці запитання – це власна оцінка кожного та можливість поставити перед собою нові цілі.

Наступні тренінгові дні були присвячені вивченню такого інструменту роботи із засудженими, як «Групові обговорення». Експерти проєкту для більш ефективного його використання запропонували усім учасникам детально обговорили такі теми: «Насильство», «Честь», «Гарне життя?», «Стать і взаємини статей» та «Сенс життя». При цьому особлива увага була зосереджена на відпрацюванні техніці поставлення відкритих питань.
Також, експерт проєкту «NORLAU Probation Project» Ойвінд Алнес розповів учасникам про свій власний досвід використання цих інструментів у норвезьких в’язницях та поділився особливостями їх ефективної реалізації.

Варто зазначити, що отримані учасниками вміння та досвід стануть фундаментом для подальшої реалізації цього проєкту на практиці та сподіваємося допоможуть засудженим «на шляху додому».
 

Автори: Віталій Музика, Наталія Пєтєльнікова

Зараз на сайті

На даний момент 23 гостей на сайті