Членство в EPTA: черговий здобуток Білоцерківського центру у міжнародних відносинах

«Удосконалюватися – значить мінятися, бути досконалим означає змінюватися часто». Навіть через багато десятків років ці слова сера Вінстона Черчилля – державного діяча Великої Британії, письменника та прем’єр-міністра цієї країни у роки Другої світової війни – не втрачають своєї актуальності. І це зрозуміло: стрімкий розвиток світу вимагає від людини високої освіченості та постійного фахового вдосконалення у всіх сферах своєї діяльності.

Цей принцип є невід’ємною складовою в організації навчального процесу в Білоцерківському центрі підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України (далі – Білоцерківський центр). Протягом багатьох років його викладацький склад тісно співпрацює з низкою міжнародних організацій в межах спільних проєктів. Це дає змогу користуватися кращими світовими здобутками у сфері навчання пенітенціарного персоналу вже сьогодні, не витрачаючи роки на вигадування того, що вже існує і принесло результат.
Напрацьований міжнародний досвід, в тому числі сучасні принципи, підходи і практичні методи роботи закордонних колег, викладачі центру активно використовують під час навчання всіх категорій українських пенітенціаріїв. Результатом цієї багаторічної копіткої роботи стало те, що наприкінці січня нинішнього року Білоцерківський центр отримав сертифікат, який засвідчує членство в Європейській спільноті пенітенціарних навчальних закладів (EPTA – European Penitentiary Training Academies).

European Penitentiary Training Academies (далі – EPTA) – це мережа обміну досвідом у сфері навчання пенітенціарних кадрів. Вона була заснована у 2010 році та розширилася до 25-ти членів – представників усіх регіонів Європи. Головною метою спільноти є розвиток комунікації між партнерами, взаємний обмін знаннями, програмами, передовими практиками, а також фахівцями та тренерами. В межах своєї діяльності кожного року EPTA проводить конференцію.Так, у 2019 році в місті Тиргу–Окна (Румунія) відбулася конференція «Staff Motivation and Retention» («Мотивація та утримання персоналу»). На ній був присутній начальник Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України Олег Дука. Захід став чудовою нагодою поділитися позитивним досвідом підготовки кадрів для органів та установ виконання покарань, а також визначити методи ефективної роботи персоналу. Саме ця конференція стала першим кроком на шляху вступу Білоцерківського центру до Європейської спільноти пенітенціарних навчальних закладів.

Минулоріч конференція відбувалася у місті Братислава в онлайн форматі. Її тема – «Tackling gaps in cross-border cooperation for penitentiary training academies» («Подолання перешкод у міжнародній співпраці для пенітенціарних навчальних закладів»). Учасники переймали досвід організації навчального процесу під час пандемії Covid-19, зокрема, з використанням платформи дистанційного навчання, а також ділилися інноваційними методами та підходами у роботі. Важливе значення для Білоцерківського центру захід мав не лише з огляду на можливість здобути нові знання та поділитися власними напрацюваннями. Під час конференції начальник центру Олег Дука представив засади основної діяльності та стратегію розвитку навчального закладу.

Нині співпраця Білоцерківського центру з EPTA виходить на новий рівень. Викладачі матимуть змогу брати участь у спільних лекціях, семінарах, практикумах, публікувати власний досвід та результати роботи, обмінюватися знаннями із закордонними фахівцями та тренерами. Це, безумовно, матиме позитивний вплив на ефективну підготовку українського пенітенціарного персоналу та стане вагомим досягненням у майбутньому.
 

Зараз на сайті

На даний момент 15 гостей на сайті