Міжнародні стандарти у пенітенціарній сфері (рекомендації Європейського комітету з запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню)

17 грудня до Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України було передано для використання у навчальному процесі 20 примірників видання «Пенітенціарна система України та стандарти Європейського комітету з запобігання катуванням». Дані матеріали стануть у нагоді при здійсненні первинної професійної підготовки та підвищення кваліфікації вітчизняного пенітенціарного персоналу.

Рекомендації Європейського комітету із запобігання катуванням мають надважливе значення у вітчизняній пенітенціарній практиці. Відповідний матеріал має складати невід’ємну частину навчальних програм при здійсненні підготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України відомчими навчальними закладами. Експертом Проєкту «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» (EDGE) Вадимом Човганом здійснено аналіз виконання рекомендацій Європейського комітету із запобігання катуванням щодо пенітенціарної системи України.

Книги ««Пенітенціарна система України та стандарти Європейського комітету з запобігання катуванням» долучено до загального книжкового фонду. Ознайомитися із виданням можуть усі охочі у бібліотеці Центру.

Довідково: Європейський комітет із питань запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (CPT) був заснований у 1989 році та з цього часу став новим інститутом захисту прав людини по всій Європі. У той час коли Європейський суд з прав людини змушений реагувати на порушення, котрі фактично вже відбулися у часі, Європейський комітет із запобігання катуванням працює на випередження, формулюючи рекомендації, що спрямовані не лише на усунення проблем, які з великою долею ймовірності можуть бути кваліфіковані Європейським судом з прав людини (за умови, якщо той отримає відповідну заяву) як порушення статті 3 Європейської конвенції з прав людини, але й на запобігання потенційним порушенням.

Зараз на сайті

На даний момент 15 гостей на сайті