Вивчаємо іспанський досвід реабілітації засуджених та осіб взятих під варту, з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин

Представники Білоцерківського центру взяли участь у п’ятиденному онлайн тренінгу який організували проєкт NORLAU «Підтримка судової реформи в Україні через повномасштабне впровадження пробації в Україні» спільно з проєктом «ДІЯ-ЄС».

Його метою є підтримка реалізації «Програми реабілітації для засуджених та осіб взятих під варту, з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин».
Білоцерківський центр представляли викладачі різних циклів: Андрій Охота, Ірина Клочко, Андрій Єфрємов та Ольга Щербатюк.
Відкрив тренінг регіональний координатор проекту «ДІЯ-ЄС» в Україні Хосе Мануель Колодрас.

За його словами метою проекту є необхідність забезпечити ефективну реабілітацію наркозалежних осіб, які відбувають терміни в установах виконання покарань, формування у них мотивації до поетапного звільнення від наркотичної залежності, відновлення навичок соціальної адаптації, протидії наркотичній сталості, прищеплення якостей самозбереження особистості під час цього непростого шляху змін. Протягом п’яти днів тренінг проводили провідні фахівці Іспанії практичні психологи установ виконання покарань, експерти проекту «ДІЯ-ЄС» Фернандо Ласала та Франсіско Варон. Вони ознайомили учасників з новою програмою реабілітації, особливостями проведення кожної сесії, розглянули найгостріші проблеми, що можуть виникнути під час її проведення. Організатори вразили учасників заходу майстерністю проведення повноцінних тренінгових занять в онлайн форматі.

Неможливо не відмітити те що обговорення деяких тем призводили до палких дебатів серед учасників. Загалом тренінг допоміг зрозуміти, що лише використання комплексного, систематичного, цілеспрямованого впливу на засуджених, корекції їх негативних рис та реалізація згаданої реабілітаційної програми забезпечить більш успішну реінтеграцію осіб в соціум та підвищить безпеку суспільства!
 

Зараз на сайті

На даний момент 207 гостей на сайті