Заняття за ініціативою Білоцерківського центру

У Білоцерківському центрі підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України (далі – Центр) відбулося заняття за темою: «Особливості проведення, складання та практичне відпрацювання Оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими в установах виконання покарань» (далі – УВП).

Його було організовано за ініціативою навчального закладу в межах реалізації нового пілотного проєкту Міністерства юстиції України спільно з SURGe (Support to Ukraines’s Reform for Governance – Супровід урядових реформ в Україні) «Взаємодія уповноважених органів з питань пробації та установ виконання покарань при умовно-достроковому звільненні засуджених до позбавлення волі на певний строк або заміні невідбутої частини покарання більш м’яким», а також NORLAU Probation Project (Проект Пробації).
Проєкт має на меті апробацію нових інструментів та підходів у роботі з засудженим при проведенні Оцінки ризиків вчинення ним повторного кримінального правопорушення та складання Індивідуальної програми соціально-виховної роботи із засудженою особою в УВП. Наразі викладачі Центру, які проводитимуть заняття за відповідною тематикою, напрацьовують необхідну теоретичну базу та набувають практичних навичок, аби в майбутньому передати ці знання слухачам – персоналу установ виконання покарань.
У процесі підготовки до заняття представники Центру – перший заступник начальника Центру – начальник навчального відділу Алла Григоренко, начальники циклів – психолого-педагогічних дисциплін Ірина Клочко та загально-правових дисциплін Олег Романюк – відвідували Державну установу «Білоцерківська виправна колонія (№ 35)» (далі – БВК № 35), яка визначена однією з п’яти, де впроваджується вищезгаданий пілотний проєкт.

Мета візиту – узгодження подальшої спільної роботи в цьому напрямку, а також збір та аналіз інформації про визначених засуджених, проведення з ними бесід, анкетувань, ознайомлення з характеристиками та документацією. Всі ці дані, власне, і стали в нагоді під час проведення заняття, до якого залучалися викладачі Центру та представники БВК № 35: психологи відділу соціально-виховної та психологічної роботи Наталія Кравченко та Сергій Воровий, начальники відділень соціально-психологічної служби відділу соціально-виховної та психологічної роботи Богдан Луцький та Олександр Савич, начальник дільниці – начальник відділення соціально-психологічної служби дільниці соціальної реабілітації Андрій Приходько. Це посадові особи, які безпосередньо займатимуться оцінкою ризиків засуджених в установі.

Начальник циклу психолого-педагогічних дисциплін Ірина Клочко та начальник циклу підготовки персоналу пробації Євген Івашев розповіли присутнім, як збирати необхідну інформацію, правильно виставляти бали за статистичними та динамічними факторами, формулювати коментарі, визначати, на якому етапі циклу змін перебуває засуджений тощо. У ході дискусій з’ясовувалися проблемні питання та варіанти їх вирішення.
Варто додати, що тепер Оцінка ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення апробовується лише в межах пілотного проєкту із засудженими, які виявили бажання взяти у ньому участь. Проте незабаром застосовуватиметься до всіх упродовж всього строку відбування покарання. Це дасть можливість вчасно виявляти нагальні потреби засуджених, можливі ризики в їх поведінці, ефективно проводити соціально-виховну роботу та ресоціалізацію.

 

Зараз на сайті

На даний момент 60 гостей на сайті