МКЧХ провів онлайн-тренінг на базі Білоцерківського центру

Білоцерківський центр підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України (далі – Білоцерківський центр) вкотре став майданчиком для проведення онлайн-тренінгу під егідою Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні (далі – МКЧХ).

В занятті взяли участь Майя Хасія (Грузія) – регіональний радник з пенітенціарних питань, Ібрагім Мерзахмедов (Киргизстан) – делегат відділу захисту МКЧХ, Анна Бабко (Україна) – національний радник з пенітенціарних питань, Олег Дука – начальник Білоцерківського центру, а також близько 30-ти посадових осіб установ виконання покарань (УВП) та слідчих ізоляторів (СІЗО) з різних регіонів України.

Цього разу учасники обговорювали тему «Мінімальні стандартні правила поводження з в’язнями Організації Об’єднаних Націй (Правила Нельсона Мандели)». Її актуальність обумовлена тим, що Україна, обравши шлях цивілізованого розвитку та європейської інтеграції, зобов’язана впроваджувати ці стандарти в свою пенітенціарну практику. Адже це основа основ міжнародних норм поводження із засудженими.

Натомість наша держава поки що продовжує отримувати чималу кількість рішень Європейського суду з прав людини (далі – ЄСПЛ), рекомендацій різноманітних наглядових органів тощо, де йдеться про необхідність покращити цю роботу. Так, протягом останніх двох років ЄСПЛ спрямував до України близько 60 справ. Чимала їх кількість стосується порушень тримання в слідчих ізоляторах, в тому числі людей з особливими потребами.
Як зменшити кількість таких прецедентів? Як персонал УВП та СІЗО має відноситися до ув’язнених і навпаки? Всі ці питання обговорювалися під час дискусії, що стала своєрідним підсумком онлайн-тренінгу. Наприкінці заняття учасники подякували одне одному за плідну роботу та висловили сподівання, що подібні заходи під егідою Міжнародного Комітету Червоного Хреста збиратимуть ще більшу аудиторію.

Зараз на сайті

На даний момент 33 гостей на сайті