Представники МКЧХ провели онлайн-тренінг щодо протидії Covid-19

На базі Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України (ДКВСУ) відбувся онлайн-тренінг «На підтримку побачень з родичами у пенітенціарних установах». Учасники обговорили запобіжні заходи щодо Covid-19 в установах виконання покарань.

Організатором заходу виступив Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ), технічні можливості його проведення, демонстрацію презентацій та відеоматеріалів забезпечили фахівці Білоцерківського центру.
Перед представниками установ виконання покарань (УВП) та слідчих ізоляторів (СІЗО) різних регіонів України виступили Ахмед Акель (Йорданія) – медичний делегат, лікар по роботі в місцях ув’язнення, Зоя Хасія (Грузія) – регіональний радник з пенітенціарних питань, Ганна Бабко (Україна) – національний радник з пенітенціарних питань та Павло Позігун (Україна) – спеціаліст відділу програм охорони здоров’я.

Насамперед учасники наголосили на актуальності теми. Адже в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах регулярно фіксуються випадки коронавірусу в ув’язнених та персоналу ДКВСУ. Ситуація може погіршитись після послаблення карантинних заходів та відновлення побачень у місцях несвободи. Аби цього не сталося, працівники УВП та СІЗО мають бути добре поінформовані й суворо дотримуватися рекомендацій Міжнародної організації охорони здоров’я та Міжнародного Комітету Червоного Хреста.
Ці настанови, посилаючись на власний досвід роботи у місцях позбавлення волі різних країн, учасникам онлайн-тренінгу детально розтлумачив лікар по роботі в місцях ув’язнення Ахмед Акель. Представники МКЧХ відповідали на запитання українських пенітенціаріїв та обговорювали їхні пропозиції щодо шляхів вирішення порушеної проблеми.

Завершився онлайн-тренінг спільним переглядом однієї з частин навчального фільму «Віртуальна в’язниця: дії під час епідемії Covid-19», створеного Міжнародним Комітетом Червоного Хреста спеціально для місць позбавлення волі. Загалом робота в онлайн-форматі видалася плідною та корисною. Представники МКЧХ висловили сподівання, що подібні спільні заходи на базі Білоцерківського центру проводитимуться й надалі.
 

Зараз на сайті

На даний момент 36 гостей на сайті