Концепція динамічної безпеки в пріоритеті!

Обов’язки пенітенціарного персоналу не обмежуються тільки формально точним виконанням судових рішень, на нього покладається незрівнянно більш благородна місія – примирення злочинця із суспільством, шляхом його виправлення та ресоціалізації.

Фізичні й процедурні заходи безпеки – важливі аспекти життя у в’язниці, однак лише їх недостатньо, щоб гарантувати належний порядок. Безпека також залежить від персоналу, який здійснює нагляд за засудженими, обізнаний у справах в’язниці та забезпечує активність в’язнів у позитивному сенсі. Це основна концепція динамічної безпеки, вона більш якісна, ніж та, що цілком залежить від статичних заходів безпеки…
Ці, та багато супутніх питань були розглянуті на вебінарі, який проводили 5 та 7 травня начальник Білоцерківського центру Олег Дука та викладач центру Дмитро Коваленко для персоналу Департаменту з питань виконання покарань та міжрегіональних управлінь з питань виконання покарань Міністерства юстиції із використанням SKYPE зв’язку.

Захід відбувся в рамках реалізації спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи – «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні».
Захід відкривали Олена Висоцька, заступниця Міністра юстиції України, Сергій Гречанюк, виконуючий обов`язки начальника Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, Ольга Деркач старший проектний офіцер Офісу Ради Європи в Україні.
Тема вебінару: Динамічна безпека в установах виконання покарань.
Навчальні питання:
1. Концепція динамічної безпеки в установах виконання покарань. Компоненти динамічної безпеки.
2. Взаємовідносини персоналу і засуджених. Про-соціальне моделювання.
3. Професійні та етичні вимоги до персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України.

Пенітенціарний персонал ніколи не повинен забувати, що засуджені – це люди і боротися зі спокусою ставитися до них не як до людей. Погане ставлення до засуджених не має ніякого виправдання, воно завжди незаконно. Ті, хто відповідають за в'язниці і пенітенціарні системи, повинні враховувати не тільки технічні та адміністративні міркування. Вони зобов'язані також бути лідерами, здатними вдихнути ентузіазм в підлеглих. Враховуючи міжнародні та національні стандарти щодо забезпечення режиму та безпеки в УВП, концепція динамічної безпеки забезпечить ефективну профілактику негативних проявів та злочинів, безпеку персоналу та засуджених, створить умови для ефективної реалізації засобів виправлення засуджених…По завершенню інформаційної частини вебінару відбулася жвава дискусія з питань механізмів впровадження та реалізації компонентів динамічної безпеки в установах виконання покарань.
Цей захід став корисним досвідом для подальшого впровадження педагогічним колективом центру нових форм і методів дистанційного навчання персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України.

 

Зараз на сайті

На даний момент 36 гостей на сайті