Пробація – безпечніше суспільство

Під такою назвою наприкінці лютого в Києві відбувся перший відкритий форум, присвячений п’ятій річниці з дня прийняття Закону України «Про пробацію». Організаторами заходу виступили Державна установа «Центр пробації», Міністерство юстиції України спільно з проєктами «Право-Justice», МАТRA, NORLAU за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Участь у форумі взяв начальник Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України полковник внутрішньої служби Олег Дука. У 2015 році центр одним із перших в Україні розпочав впровадження європейських підходів до роботи із засудженими, зокрема, щодо навчання персоналу пробації.
Нагадаємо, пробація – це проєвропейська система роботи з правопорушниками, яка передбачає виконання покарань без позбавлення волі та орієнтує на зміни, необхідні для їх подальшого життя без вчинення правопорушень. Реформа пробації, як альтернатива тюремному ув’язненню, триває в Україні вже п’ять років. За цей час через органи пробації пройшли понад 300 тис. засуджених.

Перший відкритий форум проходив у формі панельних дискусій. До них долучилися посадові особи Міністерства юстиції України, Державної кримінально-виконавчої служби України, вітчизняні та міжнародні експерти, правознавці, громадські діячі, представники волонтерських та інших організацій.

Розглядалися переваги пробації для держави й суспільства в цілому, а також осіб, які вчинили правопорушення. За результатами обговорень будуть напрацьовані шляхи подальшої співпраці задля досягнення спільної мети – підвищення безпеки суспільства. Для Білоцерківського центру захід став черговим кроком щодо вдосконалення навчання персоналу пробації.
 

Зараз на сайті

На даний момент 23 гостей на сайті