SPERU – підтримка в’язничної реформи в Україні

23 січня в Офісі Ради Європи, що у Києві, відбулося перше засідання Наглядової Ради проекту Європейського Союзу та Ради Європи SPERU – підтримка в’язничної реформи в Україні.

Його реалізація здійснюватиметься впродовж двох років і має чітко окреслені загальні цілі: забезпечити виконання рішень Європейського суду з прав людини, що пов’язані з роботою пенітенціарної системи; впроваджувати методи та інструменти сучасного пенітенціарного менеджменту для досягнення реабілітаційного режиму та зменшення кількості рецидивів; надавати медичну допомогу засудженим та ув’язненим, наближену до стандартів Ради Європи, зокрема, особам з психічними розладами, хворим на ВІЛ/СНІД та інфекційні хвороби.

Участь у першому засіданні Наглядової Ради взяв начальник Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України полковник внутрішньої служби Олег Дука. Виступаючи перед присутніми, він, зокрема, відзначив, що досвід та здобутки, отримані в попередніх проектах Ради Європи, нині успішно запроваджуються в практику підготовки слухачів закладу. Це, зокрема, питання динамічної безпеки в установах виконання покарань, пенітенціарний менеджмент, курси соціальних, життєвих навичок та інші.

За словами Олега Дуки, Білоцерківський центр може виступати майданчиком для втілення цілей проекту стосовно навчання персоналу, організації та проведення круглих столів, робочих зустрічей тощо. Він також висловив впевненість в актуальності розробки інтерактивного курсу з динамічної безпеки, що здійснюватиметься в межах проекту.
Слід зазначити, що партнерами в реалізації SPERU виступають Міністерство юстиції України, Адміністрація Державної кримінально-виконавчої служби України, Державні установи «Центр пробації» та «Центр охорони здоров’я ДКВС», правоохоронні та судові органи, правозахисні та інші громадські організації.

 

Зараз на сайті

На даний момент 27 гостей на сайті