Іспанський досвід реабілітації наркозалежних засуджених

"Повірте, що зможете, і пів шляху вже пройдено…" Теодор Рузвельт
У рамках реалізації проекту «ДІЯ-ЄС» з 18 по 22 листопада у м. Чернігів відбувся тренінг для тренерів з реалізації Програми реабілітації для засуджених та осіб, взятих під варту, з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин.


У ньому взяли участь фахівці Білоцерківського центру ПКП ДКВС України, а саме: викладач циклу підготовки персоналу пробації лейтенант внутрішньої служби Владислав Ковтун та викладач циклу загальноправових дисциплін лейтенант внутрішньої служби Віталій Музика.

Відкрив тренінг регіональний координатор проекту «ДІЯ-ЄС» в Україні Хосе Мануель Колодрас. За його словами метою проекту є необхідність забезпечити ефективну реабілітацію наркозалежних осіб, які відбувають терміни в установах виконання покарань, формування у них мотивації до поетапного звільнення від наркотичної залежності, відновлення навичок соціальної адаптації, протидії наркотичній сталості, прищеплення якостей самозбереження особистості під час цього непростого шляху змін.
Протягом п’яти днів тренінг проводили провідні фахівці Іспанії практичні психологи установ виконання покарань, експерти проекту «ДІЯ-ЄС» Фернандо Ласала та Кармен Альваро.

Опрацьовувалися наступні питання:
– побудова моделі мотиваційного інтерв’ювання для наркозалежних осіб;
– тонкощі ефективного проведення когнітивно-поведінкового втручання;
– особливості проведення просоціального моделювання.
Також було проведено практичне відпрацювання кейсів з даної тематики, відеолекторій з попередження та профілактики вживання психоактивних речовин тощо.
Загалом тренінг допоміг зрозуміти, що лише використання комплексного, систематичного, цілеспрямованого впливу на засуджених, корекції їх негативних рис та реалізація згаданої реабілітаційної програми забезпечить більш успішну реінтеграцію осіб в соціум та підвищить безпеку суспільства!

Представники Білоцерківського центру від щирого серця висловлюють вдячність проекту «ДІЯ-ЄС» та організаторам заходу за яскравий і насичений тренінг та бажають подальшого розвитку проекту й вагомих досягнень у майбутньому!
 

Автор: Музика В. В., фото автора

Зараз на сайті

На даний момент 23 гостей на сайті