Новий навчальний фільм для персоналу пробації та Державної кримінально-виконавчої служби України

На засіданні педагогічної ради Білоцерківського центру ПКП ДКВС України начальником центру Олегом Дукою було представлено нещодавно створений навчальний фільм «Комунікативні навички та мотиваційне інтерв’ювання. Практичні рекомендації персоналу органу пробації та Державної кримінально-виконавчої служби України» (Автор сценарію і режисер О. Дука) та навчально-методичний посібник для використання фільму.

Основною метою створення зазначених вище матеріалів є розкриття за допомогою навчального фільму засобів навчання питання оволодіння сучасною комунікативною технікою мотиваційного інтерв’ювання.
Мотиваційне інтерв’ювання (МІ) – це спланований та свідомий спосіб спілкування з клієнтом, який зменшує опір та заохочує клієнта знайти рішення його проблем самостійно.
Також у фільмі, висвітлено практичні рекомендації працівникам Державної кримінально-виконавчої служби України щодо застосування ряду базових ефективних прийомів комунікації з засудженими.


У цілому здійснено узагальнення кращого міжнародного досвіду з вищезазначеного питання та спільних напрацювань з експертами міжнародних проектів, з якими співпрацює Міністерство юстиції України. Розробка навчальних матеріалів здійснена в рамках проекту Європейського Союзу «Право-Justice» за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Автори фільму висловлюють щиру подяку за плідну співпрацю та допомогу у створенні фільму та навчально-методичного посібника:
Ірині Жаронкіній – національному експерту Проекту Європейського Союзу «Право-Justice»; Оксані Торган – експерту з комунікацій Проекту Європейського Союзу «Право-Justice».
Слід зазначити, що, крім теоретичних блоків стосовно проведення МІ, практичних рекомендацій працівникам щодо застосування комунікативних навичок, у фільмі представлені інтерв’ю та фахові коментарі відомих національних та міжнародних експертів у галузі пробації та пенітенціарній сфері, а саме, у фільмі взяли участь:
Олег Янчук – Директор Державної установи «Центр пробації»;
Валері МакНерні – Міжнародний експерт з розвитку волонтерства в пробації та з поліпшення співпраці з громадськими організаціями Проекту Європейського Союзу “Право-Justice”.
Участь зазначених фахівців значно посилює навчальний ефект фільму.
Очевидним є те, що в рамках одного навчального фільму неможливо охопити усі питання щодо застосування ефективних інструментів роботи з клієнтами пробації, засудженими в пенітенціарних установах.
Передбачається, що представлені матеріали будуть мати для працівників органу пробації та пенітенціарного персоналу, перш за все, практичну користь, сприятимуть формуванню у працівників загальнотеоретичних уявлень та практичних навичок щодо застосування у своїй професійній діяльності дієвих психолого-педагогічних методик та підходів роботи з людьми.
Навчальні матеріали розраховані для використання слухачами і курсантами навчальних закладів ДКВС України, викладачами та практичними працівниками орану пробації, органів і установ виконання покарань, у т.ч. в системі службової підготовки. Їх можна знайти за посиланнями:
Фільм https://youtu.be/r-482Kozjus
Посібник
Приємного перегляду та ефективного застосування!

 

Зараз на сайті

На даний момент 35 гостей на сайті