Стартував проект «Підтримка пенітенціарної реформи в Україні»

Презентація проекту «Підтримка пенітенціарної реформи в Україні» відбулася 30 вересня 2009 року в приміщенні Апеляційного суду м.Києва. Метою зазначеного проекту є підтримка процесу реформування і модернізації Державної кримінально-виконавчої служби України шляхом просування демократичних і гуманістичних ідеалів і цінностей, міжнародних норм і стандартів, базованих на рівних правах та можливостях для чоловіків та жінок, що стосуються захисту прав людей, які перебувають в місцях позбавлення волі та попереднього ув‘язнення, а також поліпшення умов тримання для найуразливіших категорій засуджених та осіб, узятих під варту.

Проект має продовжити роботу, яку за технічної та фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (ШАРС) успішно проводили її партнери з числа неурядових громадських організацій та органів державної влади починаючи з 1998 року.

Засідання відкрив голова Апеляційного суду м.Києва Антон Чернушенко. Директор Швейцарського Бюро співробітництва в Україні Мануель Еттер зазначив, що завдяки проведенню активного обговорення проблем Державної кримінально-виконавчої служби України із залученням широкого кола українських посадовців, науковців, національних та міжнародних експертів, представників громадськості, була розроблена стратегія нового проекту, яка, в свою чергу, базується на 10-річному досвіді попередньої співпраці в рамках проектів Швейцарської агенції розвитку та співробітництва.
Від Державної кримінально-виконавчої служби України керівником проекту визначено Першого заступника Голови Державного департаменту України з питань виконання покарань генерал-лейтенанта внутрішньої служби Миколу Ільтяя. Він наголосив на важливості та своєчасності його впровадження, бо проект увібрав до свого змісту п‘ять найактуальніших компонентів. Це і підготовка кадрів для Державної кримінально-виконавчої служби, і реформування системи попереднього ув‘язнення, запровадження нових підходів у роботі із засудженими жінками та матерями з дітьми в місцях позбавлення волі та після їхнього звільнення. Окремим напрямком є введення нових спеціалізованих учбових програм для персоналу, який працює з засудженими до довічного позбавлення волі та з особами, які відбувають тривалі терміни покарань. А також формування об‘єктивної громадської думки та позитивного ставлення суспільства до процесів реформування кримінально-виконавчої служби України.

Виконавчий директор Пенал Реформ Інтернешнл Елісон Ханна підкреслила, що основним принципом діяльності щодо реалізації проекту має бути дотримання прав людини у місцях позбавлення волі. Міжнародна Тюремна Реформа (PRI) є основним виконавцем проекту. Регіональний директор Пенал Реформ Інтернешнл по Росії, Україні та Білорусі Вікторія Сергєєва зазначила, що організація усвідомлює всю відповідальність за розпочату справу з реформування пенітенціарної системи та сподівається на активну та конструктивну співпрацю з державними установами і громадськими організаціями.

У презентації проекту взяли участь: Петро Кочерган – начальник Управління із забезпечення взаємодії з Державним департаментом України з питань виконання покарань Міністерства юстиції України; Сергій Руденко - старший помічник заступника Генерального прокурора України; Станіслав Міщенко - суддя Верховного Суду України; Олександр Савєнок - заступник директора Департаменту сімейної і гендерної політики і організації оздоровлення Міністерства України у справах сім‘ї, молоді та спорту; Оксана Сулима – начальник Управління у справах бездомних громадян та інших груп ризику Міністерства праці та соціальної політики України; Наталія Верещінська – директор Центру суддівських студій; Олена Суслова – директор Інформаційно-консультативного жіночого центру; Василь Костенко -начальник Білоцерківського училища професійної підготовки та перепідготовки персоналу Державного департаменту України з питань виконання покарань.

Створено Наглядову Раду, яка стане головним консультативно-координаційним органом, що сприяє виконанню проекту «Підтримка пенітенціарної реформи в Україні».

Менеджер проекту та голова правління «Всеукраїнського центру правової допомоги «Громадський захисник» Алла Мукшименко зазначила, що проект буде реалізовуватися комплексно, максимально відкрито та триватиме два з половиною роки, а саме до 31 січня 2012 року.

Зараз на сайті

На даний момент 23 гостей на сайті